O firmie

Firma Ando rozpoczęła swoją działalność w roku 1995, jako szeroko rozumiane przedsiębiorstwo handlowe. W roku 1999 otwarty został sklep zajmujący się sprzedażą artykułów metalowych. Od samego początku, przyświecała nam idea stałego rozwoju, która po kilku latach działalności zamknęła się w haśle wyznaczającym misję "Wciąż poszerzamy naszą ofertę i dostosowujemy ją do wymagań naszych klientów".

 

Rynkiem docelowym i priorytetowym dla naszych działań, jest rynek lokalny, na którym działa szereg firm i przedsiębiorstw, które wykorzystują oferowane przez nas produkty. Jednym z pierwszych znaczących ruchów, będących odpowiedzią na zapotrzebowanie płynące z rynku, było zaoferowanie bogatej gamy urządzeń spawalniczych i półautomatów spawalniczych w tym świadczenie serwisu tych urządzeń, a także poszerzenie oferty na elektronarzędzia, o producentów dotychczas rzadziej spotykanych. Konsekwencją tych działań, było przeniesienie i otwarcie w roku 2007 nowego sklepu na ul. Poznańskiej 39. Dzięki tej inwestycji, mogliśmy jeszcze bardziej urozmaicić naszą ofertę, wprowadzając do oferty chociażby odzież roboczą czy meble warsztatowe, co pozwoliło nam wyjść poza regionalny rynek zbytu. W roku 2011 sklep został powiększony o pomieszczenia biurowe oraz magazyn. Jednakże stale rosnące zapotrzebowanie, na coraz to inne artykuły, spowodowały, iż podjęliśmy decyzję o kolejnej rozbudowie. Inwestycja zakończona w roku 2017 zwiększyła przestrzeń handlową, na której mogliśmy zaoferować nowy asortyment, jak: agregaty, myjki i kompresory. Pozwoliła także na powiększenie przestrzeni magazynowej, dzięki czemu dziś możemy realizować niemal wszystkie zamówienia na bieżąco.

 

Aktualnie w ofercie naszej firmy znajdują się:

-   elektronarzędzia,
-   spawarki i półautomaty,
-   narzędzia ręczne,
-   narzędzia skrawające,
-   przecinarki i wiertarki,
-   agregaty, myjki, kompresory ,
-   techniki zamocowań,
-   akcesoria techniczne,
-   meble warsztatowe,
-   odzież robocza,
-   materiały ścierne,
-   koła i wózki bramowe,
-   śruby i nakrętki,
-   asortyment różny.

 

 

Rozwój w sensie stałego powiększania sprzedaży, nie jest jedynym jego wyznacznikiem. Świadomi, iż o sukcesie każdego przedsięwzięcia, decyduje zespół ludzi (pracowników), staramy się o niego także w tej przestrzeni. Stąd cieszą nas wyróżnienia, jakie otrzymaliśmy od Państwową Inspekcję Pracy; w roku 2009 za udział w programie prewencyjnym "Bezpieczeństwo pracy w małych zakładach pracy" oraz w roku 2014 podczas XXI edycji etapu regionalnego ogólnopolskiego konkursu "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej".

 

    

 
 
Świadomi, iż nasz sukces uwarunkowany jest od tego, jak postrzegana jest nasza firma, popieramy oddolne i lokalne inicjatywy społeczne. Zaangażowaliśmy się w sport. Jako fani piłki siatkowej, wspieramy Uczniowski Klub Sportowy "Kaniasiatka Gostyń", a także turnieje w siatkówce plażowej (Grand Prix Wielkopolski, Akademia Cup, Ando Cup). Wsparliśmy również Mistrzostwa Polski w Piłce Halowej - Ligihalowe.pl oraz Gostyński Klub Rowerowy.
 
 
Wszystkie nasze działania, tak biznesowe, jak i społeczne wynikają z przeświadczenia, iż "bycie liderem na regionalnym rynku - stanowi wyznacznik naszego działania".